Şirket Profili

Tetra Yazılım' ı bugünlere getiren dinamiklerimiz.

Şirket Profili

2014 yılının sonlarına doğru; eczane eczacılarının, her ayın 5-10 günü, geceli gündüzlü reçete denetlemekten bıkıp “Keşke bu işi de bilgisayarlar yapabilse…” serzenişlerine, “Karanlığa küfretmektense bir mum yak” ilkesiyle cevap vermek isteyişimizin üzerinden birkaç gün sonra, kendimizi “Reçete Denetim Yazılımı” projesinin fizibilitesini hazırlarken bulduk.

2015’in başlarında, KOSGEB desteği ile beraber, “Tetra Yazılım Bilgisayar Elektronik Danışmanlık Limited Şirketi” adı ile, Ağrı’da ilk ofisimizi açtık. Hemen akabinde, şirketimizin ilk kuruluş vesilesi ve ilk büyük projesi olan “Reçete Denetim Yazılımı” isimli yazılımımız ile Atatürk Üniversitesi bünyesindeki Ata Teknokent şubemizi açtık. Aynı dönemde yine bu proje için “Eczane Yönetim Sistemi” başlığı ile patent başvurumuzu gerçekleştirdik.

2016’nın başlarında eczane bilişimi alanında Türkiye’nin öncü şirketlerinden Rx Media Pharma ve çözüm ortağı MetaData ile çözüm ortaklığı anlaşması imzaladık ve patentli ürünümüzün RxEYS ile tümleştirilmesi üzerinde görüş birliğine vardık.

Tetra Yazılım olarak, her türlü web ve mobil uygulama ile beraber üniversitelerin sıklıkla ihtiyaç duyduğu “Özel Yetenek Sınavları Giriş Sistemi”, “Akademik Dergi Ve Sempozyumlar İçin Yayın Toplama, Hakem Atama Ve Yayınlama Yazılımı”, “Lisansüstü Eğitimi Öğrenci Başvuru Ve Değerlendirme Sistemi”, “Optik Form Okuma Ve Değerlendirme”, “Merkezi Sınav Yeri Atama Ve Düzenleme, Görevli Atama” gibi projeleri de başarıyla hayata geçirdik. Şirketimiz şu an aile hekimlerinin kullandıkları AHBS sistemleri üzerine çalışmakta, bu alanda piyasanın en farklı ve en kullanışlı yazılımını üretmeyi hedeflemektedir.

Tetra, dört tane birin yana yana geldiğinde 4 değil 1111 olduğunun ispatıdır. 2 yılı aşkın süredir, “Hepimiz birimiz, birimiz hepimiz” ilkesi ile, geceli gündüzlü çalışarak, memleketimizde tek olmanın verdiği sorumlulukla, çoğu kez ailelerimize bile yeterince zaman ayırmadan, her türlü fedakarlığı gösteren ekibimizin, gerektiğinde neleri başarabildiğinin bir göstergesidir.